DIVADLO F.X.ŠALDY V LIBERCI uvádí: PDF Tisk Email
Středa, 07 Květen 2014 12:10

DŮM BERNARDY ALBY

slavné drama v taneční podobě

PREMIÉRA: 16.5.2014

Federico García Lorca - Marika Hanousková - Petr Čermák
DŮM BERNARDY ALBY

Libreto, režie, choreografie: Marika Hanousková
Hudba: Petr Čermák
Scéna, kostýmy: Aleš Valášek
Light design: Pavel Hejret

Do taneční podoby převede tragický příběh členka baletního souboru, choreografka Marika Hanousková.
Federico García Lorca napsal toto drama v roce 1936, zavede nás do španělské Andalusie a představí pětici sester spoutaných despotickou matkou. Doňa Bernarda Alba po smrti svého manžela přísně hlídá svých pět dcer, které zoufale touží po lásce.Dům Bernardy Alby nabízí představitelkám hlavních ženských rolí možnost představit publiku pestrou škálu tanečního výrazu. Charakterová odlišnost pěti dcer dává šanci tanečně ztvárnit jak různé povahové rysy sester, tak emoce a nálady.
Tragický milostný trojúhelník zase vybízí pro „partneřinu“. Choreografka Marika Hanousková se nechala inspirovat mágem současného tance Matsem Ekem – na jevišti se roztančí hra světla a stínů, taneční slovník bude expresivní, nabídne i španělské flamenko.